Dvěře, zámky a okna

1973 - ....

Moderátoři: rauly, martin kacafirek, golfi4

koudy15x
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24. led 2013 23:57:50

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od koudy15x »

Zdravím,

rád bych se tu poinformoval ohledně pár drobností, které na mém čerstvě koupeném B5 Passatu trochu vadí.

1. Dveře - Přední dveře jdou otevřít bez problému, zadní dveře nejdou ani jedny, už mi šli těsně po koupi auta ale asi po 14 dnech to přestalo fungovat, jestli to může být těmi mrazy nebo nějaká chyba na imobilizéru? Nějaký nápady?

2. Zámky - vůbec nejde otočit klíčem v zámku, opět jediná věc co mě napadá je, že to je uvnitř solidně zamrznutý, otvírám auto zatím přes kufr, kde ten zámek funguje, tak kdyby někoho napadlo co s tím může být, nechť píše.

3. El. okna - absolutně nereagují el. okýnka, el. štelování zrcátek normálně funguje, ale když se pokusím na panelu řidiče nebo kdekoliv jinde stáhnout okýnko, je slyšet jakési sepnutí, ale nic se neděje, nejlepší je napojit na diagnostiku a zjistit to, ale tak ptám se takhle předem, kdyby někdo vědět, že bych tam kvůli tomu nemusel jezdit, pokud má už někdo takovou zkušenost, ať píše :)

Díky moc za odpovědi

golfi4
Moderátor
Příspěvky: 152
Registrován: sob 28. dub 2012 14:25:02

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od golfi4 »

Hele podle toho co píšeš tak obládačka jde zkus se podívat na silové pojistky jako když to nemá napájení i ty okénka cvakaj relátka ale žádnej pohyb . a nebo to je fakt tak přimrzlí ale tomu nevěřím to by jsi vyděl na světlech že pohasnou při zavírání nebo stahování oken. popiš co se děje při ovádání okének :idea:
Vyměním podsvícení budíků levně, za jakou koliv barvu i kombinace barev, záleží na přání

koudy15x
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24. led 2013 23:57:50

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od koudy15x »

Přimrzlý ty okna asi nebudou, možná jen ty zámky, ale ty okna nešly už když jsem to kupoval, to bylo v polovině prosince a to ještě nemrznulo, a také to nešlo, zkusím ještě kouknout na ty pojistky a zjistím co nejvíce info k tomu, co se vlastně děje, pak se tady ozvu, každopádně díky moc zatím za odpověď :)

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od martin kacafirek »

aby jsme to vyřešili tak musíš zodpovědět pár otázek ;)
1)máš centrální zamykání?zevnitř jdou otevřít?postup:zkus je otevřít,sundej obložení,vyndej zámek zkus ho promazat,pokud vim tak je tam táhlo(možná se pletu)tak promozat i to.diagnostika:bloky naměř hodnot,zda zámek reaguje na dálku=může být špatný zámek,porucha řj centrálního zamykání což si nemyslím,nebo palubní síte nevím jak je to zapojené.Imobilizer nemá vliv na zamykání auta,ale poze je to ochrana proti odcizení vozidla,kdy se po zasunutí kíčku do spínačky vytvoří plovoucí kod,který je pokaždý jiný a pokud se shoduje s kodem z řk motoru jde nastartovat.
2)zámek může být zamrzlípostup=zkus auto zavést do tepla necj ho tam 1 den potom to zkus,rychlé řešení:kup si ten rozmazovač zkus tam stříknou zda to pomůže.
3)máš el.ovld všechny 4 okna?postup:=diagnostika test tlačítka ovládíní ve dveřích zda dává impulsy.sundat tapec vyndat stahovačku,podívat se zda není mechanická závada,může být špatný motor stahovačky,může být namotané lanko,kontrola pojistek,kontrola rele pokud to neovládá řj palub síte nebo komfortka,pak samotné rele nenajdeš,když jo tak zda není spečené atd...zkontrolovat husí krky tedy přechod mezi autem a dveřmi zda není kabeláš skřípnutá atd...což by ale musel být ve vešech dveří tedy nepravděpodobné...

golfi4
Moderátor
Příspěvky: 152
Registrován: sob 28. dub 2012 14:25:02

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od golfi4 »

Má pravu ten chlapec ,předsedo :lol:
Vyměním podsvícení budíků levně, za jakou koliv barvu i kombinace barev, záleží na přání

koudy15x
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24. led 2013 23:57:50

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od koudy15x »

1. centrální zamykání mám, přední dveře jdou vpohodě, zadní dveře nejdou otevřít ani jedny ani zevnitř, Diagnostikou to proženu v nejbližší době, snad se příjde na to, jaký je v tom problém.

2. Zamek byl zamrzlý, nechal jsem ho půl dne stát, svítilo na něj sluníčko a fungoval, poté večer už zase nešel, takže je tedy problém pouze v tom zamrzání

3. Ano, všechny 4 okýnka jsou elektricky, jen 1 dotaz k postupu, co je to komfortka? :D

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od martin kacafirek »

1)no tak to asi bude problem-když si dáš ucho k tomu zámku slyšíš cvaknutí když zmáčkneš odemčení na dálkovém ovladači?podle toho co píšeš může být vypadlé poze táhlo nebo utržený lanovod,zkus to aby jsme vyloučili chybu zámku nebo jeho ovládání...
2)vyřešeno
3)jsem řekl bylbost,bych se musel podívat přesně do schematu jaká jednotka to ovládá.tedy tobě nereaguje ani jedno tlačítko na el okna?i to v zadních dveřích?nebo třeba vzadu vpravo ti to jde stáhnout tlačítkem co je ve dveřích|?opravdu zkusit ty bloky naměř hodnot zda ty tlačítka všechny dávají impuls potom to řešit dál,tedy kontrola kabeláže dle schématu na přerušení,poté kontrola stahovačky popř motoru

koudy15x
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24. led 2013 23:57:50

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od koudy15x »

1. zjistím v nejbližší době
2. OK
3. Na všech 4 dveřích je ovladač na dané okýnko, u řidiče na všechny 4 okna, ani 1 ovladač, z těch 7 co jsou v autě nereaguje, pouze je slyšet sepnutí a pak nic.

koudy15x
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 24. led 2013 23:57:50

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od koudy15x »

koudy15x píše:1. zjistím v nejbližší době
2. OK
3. Na všech 4 dveřích je ovladač na dané okýnko, u řidiče na všechny 4 okna, ani 1 ovladač, z těch 7 co jsou v autě nereaguje, pouze je slyšet sepnutí a pak nic.
1. dnes jsem to vyzkoušel, když jsem odemknul auto, všechny 4 zámky cvakly, tak nevím čím to může být, nejde to ani zevnitř ani zvenku, možná že to opravdu bude jenom zamrzlé, uvidíme
3. Ještě mě napadla taková věc, nebo jsem i různě četl, že by to mohla být jen závada pojistek? Kontroloval jsem je dnes, ale nepřišlo mi, že by nějaká zhořela, není někde nějaké schéma pojistek, které by tam měly být? Dost jich tam chybělo, ale tak to může být do různých dalších modelů Passatu

martin kacafirek
Moderátor
Příspěvky: 178
Registrován: pon 16. led 2012 16:57:07

Dvěře, zámky a okna

Příspěvek od martin kacafirek »

1)no pokud si dal ucho k těm zadním a bylo slyšet zevnitř cvaknutí,tak to může být tel lanovod,když teda v teple nešly taky otevřít.
2)ok
3)no schema budeš mít v palubní knize,nebo mi pošli soukromou zpravu a v ni mi napiš VIN kod a já se ti podívám v práci odkud si?

Odpovědět